Cinsel performansı etkiliyor olmasından dolayı tercih edilen geciktirici sprey, özellikle cinsel birleşme esnasında partnerine karşı güçlü görünmek ve daha fazla keyif almak isteyen erkekler tarafından kullanılır. İnternette sıklıkla reklamı görülen ama nasıl kullanıldığı net olarak bilinmeyen geciktirici spreyler, yanlış kullanımdan dolayı işlevini yerine getirmeyebilmektedir. Dolayısı ile geciktirici spreyin doğru kullanımını öğrenmeli ve erken boşalma sorununun önüne geçmelisiniz.

Geciktirici spreyin nasıl etki ettiği de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Ürünün içeriğinde bulunan anestezik maddeler sayesinde, kullanan kişide hafif bir uyuşmaya neden olmaktadır. Bu uyuşma nedeni ile kişi daha az hissedeceğinden dolayı erken boşalmanın önüne geçilir.

Geciktirici Sprey Kullanımı

Spreylerin doğru olarak kullanılması, içeriğinin ve amacının tam olarak yerine getirilmesi hedeflenir. Yapılacak olan yanlış uygulamalar, ürünün herhangi bir işe yaramamasına veya daha az etki etmesine neden olabilir. Toplum arasında genellikle spreyin penisin tamamına sıkılması gerektiğine dair bir düşünce bulunur. Fakat bu düşünce tamamıyla yanlıştır.

Geciktirici sprey doğru kullanımı ise şu şekildedir;

Sprey kullanımı öncesinde bölgenin temiz olmasına önem göstermelisiniz.

Geciktirici sprey yalnızca penisin uç kısmına sıkılmalıdır.

Öncelik olarak penisin uç kısmının alt tarafından, sonrasında üst kısımdan 3’er defa sıkılması yeterli gelecektir.

Spreylemeyi tek bir noktaya değil, geniş alana gelecek şekilde ve yavaş yapmalısınız.

Spreyleme işlemi sonrasında minimum 20 dakika beklenmesi gerekmektedir. Sıkar sıkmaz cinsel ilişki kurulması durumunda, ürün işlevini kaybeder.

İsterseniz 20 dakika sonrasında spreyi durulayabilirsiniz. Duralamama durumunda herhangi bir sakıncası bulunmaz.

Geciktirici Spreyin Zararı Var mı?

Erken boşalma sorununa engel olmak amacıyla kullanılan geciktirici sprey, herhangi bir zararı olup olmadığıyla merak yaratmaktadır. Uzmanların yaptığı araştırmalar ile tıbbi ortamda ve steril olarak üretilen bu ürünlerin herhangi bir zararı olmadığı belirtiliyor. Hem kadın hem de erkek için herhangi bir zararı bulunmamasına karşın, içeriğinde bulunan madde veya maddelere karşı alerjisi olan kişilerinde dikkat etmesinde fayda bulunuyor. Sprey kullanımı sonrasında cilt yüzeyinde tahriş veya kabarmalar görmeniz durumunda, durumu doktorunuz ile görüşerek farklı ürünleri deneyebilirsiniz.

Geciktirici Spreyler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Geciktirici spreyler nasıl kullanılır sorusunun yanı sıra, doğru bilinen yanlışlara da değinmekte fayda var. Yanlış kullanım sonucu ürünün işe yaramamasının yanı sıra, sağlık problemlerine de neden olabilmektedir.

İşte geciktirici spreyler için doğru bildiğiniz fakat yanlış olan şeyler;

Sprey kullanılır kullanılmaz ilişkiye girilebilir: Bu en sık yapılan yanlışlar arasında yer almaktadır. Ürün içerikleri nedeniyle en az 20 dakika bekleme süresi gerekir. Bunun nedeni ise, spreyin yavaş emilime sahip olması ve etkisini yavaş gösteriyor olmasıdır.

Sprey kullanımı sonrası oral ilişki olmaz: Sprey kullanımı sonrasında oral ilişkinin olmadığı kanısı da yanlış bilinenler arasında yer almaktadır. Geciktirici sprey kullanımı sonrasında oral ilişki herhangi bir sorun yaratmadığı gibi, karşı tarafta da rahatsızlık verici bir durum oluşturmamaktadır. Elbette oral ilişki öncesi en az 20 dakika bekleyerek emilimi tamamlamanız ve sonrasında bölgeyi yıkamanız size artı kazandıracaktır.

Sprey yıkanmamalıdır: Spreyin bekleme süresinin dolmasından sonra yıkanmasında herhangi bir sorun bulunmaz.

Her İlişkide Sprey Tazelenmelidir: En fazla yapılan yanlışlardan biriside, her ilişki öncesi tekrar tekrar sprey kullanımı yapılmasıdır. Geciktirici sprey nasıl kullanılır uzman tv sorgulamalarında da, her ilişki öncesi sprey kullanımının gereksiz olduğunu görebilirsiniz. Geciktirici spreyi bir defa kullandığınızda, tüm gece boyunca etkisini göstermeye devam edecektir.

Penisin Tümüne Sıkılırsa daha etkili olur: En sık yapılan yanlışlardan birisi de ürünü penisin tamamına sıkmaktır. Genellikle yapılan bu hata ile daha fazla etki alınacağı düşünülmektedir. Spreyin sadece penis ucuna sıkılması yeterli olacaktır. Tüm penise sıkılması durumunda, ürün boş yere kullanılmış olacak ve komple uyuşukluk sağlandığından dolayı sertleşme sorunu ortaya çıkacaktır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle sohbet edin